آزمون های آزمایشی کنکور کارشناسی ارشد حسابداری ۱۴۰۱

آزمونهای آزمایشی کنکور ارشد حسابداری

آزمون کنکور کارشناسی ارشد حسابداری :

حسابداری یکی از رشته های امتحانی گروه علوم انسانی است. داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد این رشته را به عنوان مجموعه امتحانی خود انتخاب می کنند ، می توانند در یکی از رشته گرایش های آن در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل بپردازند . مجموعه حسابداری شامل گرایش هایی است که در ۳ کد ضریب دسته بندی شده اند . متقاضیان می بایست به ضرایب دروس هر رشته گرایش که در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد درج شده توجه نموده و بر اساس آن برنامه ریزی خود را انجام دهند تا به نتیجه مطلوب یعنی قبولی در آزمون ارشد دست یابند . به عبارت دیگر باید پس از انتخاب رشته گرایش مورد علاقه خود ، دروسی که ضرایب بالاتری دارند را بیش تر مورد توجه قرار داده و منابع کارشناسی ارشد مربوط به آن دروس را با دقت بیشتری مطالعه نمایند . با توجه به این که متقاضیان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز در همان آزمون جامعی که سازمان سنجش برگزار می کند ، شرکت می نمایند این آزمون های آزمایشی کنکور ارشد حسابداری برای این داوطلبان نیز مفید و قابل استفاده خواهد بود.

آزمون های آزمایشی کنکور ارشد حسابداری

 

بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ، در رشته حسابداری در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود :

۱) حسابداری مالی

۲) حسابرسی

۳) حسابداری مدیریت

۴) حسابداری بخش عمومی

آزمونهای آزمایشی کنکور کارشناسی ارشد حسابداری

جهت کسب اطلاع از کارنامه کنکور کارشناسی ارشد در گرایش‌های مختلف رشته حسابداری سال‌های گذشته می‌ توانید به لینک زیر مراجعه نمایید :

 

رتبه های قبولی کنکور ارشد حسابداری

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد حسابداری شرکت نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد حسابداری ، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

 

کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد :

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد ، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کدضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

 

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش ، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

کلیه علاقه مندان به ادامه تحصیل در هر یک از این رشته گرایش ها بدون توجه به عنوان رشته کارشناسی خود می توانند منابع کارشناسی ارشد حسابداری را مطالعه کرده و در کنکور کارشناسی ارشد این رشته شرکت نمایند . در ادامه به معرفی منابع ارشد حسابداری می پردازیم . متقاضیان می بایست قبل از تهیه منابع بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ دروس امتحانی مربوط به هر گرایش و ضرایب آن ها را بررسی نمایند .

 

♻️ چرا باید در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم؟

با توجه به اهمیت برگزار کنکور ارشد و همچنین برگزاری سالانه ، درجه اهمیت برگزاری را برای هر داوطلب بالا برده است لذا دانشجو ریسک اشتباه را در سر جلسه نمی کند و می گوید تست هایی را که شک هم دارم بزنم چون ممکنه تا سال بعد همه چیز تغییر کند احتمال دارد درست باشد احتمال دارد غلط هم باشد … از جوابی که می دهد مطمئن نیست چون رفع اشکالی نکرده و نمی داند نباید گزینه های مشکوک را نزند چون منفی دارد. اصلا یکی از دلایل برگزاری آزمون آزمایشی همین هست که دانشجو در آزمون های آزمایشی اشتباه کند ولی سرجلسه اشتباه نکند. خیلی ها فکر می کنند کنکور فرصت اشتباه کردن هست برای همین در آزمون های آزمایشی شرکت نمی کنند و به خاطر همین اشتباه چندین سال ، کنکور ارشد خودشان را کنکور آزمایشی فرض می کنند در حالی که غلط هست.

 

♻️ اهداف برگزاری آزمون های آزمایشی کنکور ارشد حسابداری :

در آزمون های آزمایشی موسسه حسابداران برتر ، هدف این نیست که شما چند درصد زدید یا نزدید چون ممکن است بی دلیل استرس بگیرید.

 

اهداف موسسه حسابداران برتر شامل موارد زیر می باشد :

– افزایش قدرت تست زنی به صورت صحیح در کمترین زمان (مخصوص سرجلسه)

– آشنایی با سوالات موسسه حسابداران برتر جهت شرکت در کنکور ارشد

– مطالعه و منظم و جمع بندی مطالب به روش اساتید موسسه حسابداران برتر

– آشنایی با سبک تست زنی و روش های تستی و کنکوری

– قبولی شما با بهترین رتبه در بهترین دانشگاه

 

♻️ آیا جامعه آماری مؤسسه ها در آزمون های آزمایشی کنکور ارشد حسابداری مهم است؟!

خیر – شاید در قدیم این قضیه مهم بوده ولی الان نه. چون صرف تعداد شرکت کننده ملاک نیست. حقیقت آن است که در رشته حسابداری بیش ۴۰ هزار نفر شرکت می کنند اغلب بیشتر هم می شود ولی رقابت دانشجویان بین ۱۰۰ نفر اصلی کنکور هست چون اکثرا قصدشان قبولی در بهترین دانشگاه نیست.

هدف شرکت برخی از افراد در کنکور ارشد :

– ارتقای شغلی (چون برخی ها شاغل هستند)

– صرفاً ارتقای مدرک (مدرک گرایی را ملاک می دانند)

– قبولی در دانشگاه محل سکونت (چه دولتی و چه غیردولتی) محل سکونت برایشان مهم است.

– ناامیدی از قبولی در کنکور ارشد (یا به هر زحمت قبول می شوند یا پس از قبول نشدن ، می روند سربازی) – ویژه آقایان

– افرادی هم هستند که فقط هزینه می کنند بدون اینکه از کسی مشورت بگیرند. (چون مشاوره های غلط سایر دوستان ، نتیجه ای جزء گذر عمر ندارد و باید سال بعد مجددا کنکور بدهد.)

– دسته آخر کسانی هستند که با آگاهی منابع را تهیه می کنند و سخت تلاش می کنند تا به موفقیت برسند و تا پیروزی قطعی ، صبورانه زحمت می کشند.

 

♻️ چگونه تشخیص دهیم کیفیت سؤالات کدام مؤسسه مطلوب تر است؟

برای اینکه به شما اثبات شود که منابع ما برای ارشد کافیست و می تواند برای قبولی در ارشد ، کمک کند لازم است چند نکته را یادآور شویم :

نکته ۱ : یکی از موسسه هایی که در فضای مجازی فعالیت گسترده دارد موسسه حسابداران برتر می باشد لذا تجربه بسیاری از موسسات آموزشی و کتب های درسی را هم اکنون در منابع ما استفاده شده است و شما در درجه اول منابع ما را می خوانید و بعد از مایل بودید منابع سایر موسسات را مطالعه می کنید به گونه ای که اگر منابع سایر موسسات هم مطالعه نکنید منابع موسسه برای شما کافیست شک نکنید.

نکته ۲ : از آنجایی که رویکرد کامل منابع ما ، تستی می باشد لذا از آوردن درسنامه خودداری کردیم و در قالب تست ، نکته های مهم را یادآور شدیم تا مفاهیم به راحتی برایتان قابل فهم باشد.

نکته ۳ : حل تشریحی هر آزمون به گونه ای برایتان تدوین کرده ایم که جای سوال برای شما پیش نیاید ولی اگر هر زمان ابهام داشتید چه از آزمون ها و چه از منابع می توانید تلگرامی از پشتیبانی سایت به صورت تلگرامی جواب بگیرید.

نکته ۴ : چون موسسه حسابداران برتر ، کانال اختصاصی دارد لازم نیست چندین کانال عضو باشید با مطالب کانال اصلی ما ، مطالب جدید و مفید حسابداری را دنبال می کنید.

 

♻️ چگونه بهترین مؤسسه را برای آزمون های آزمایشی انتخاب کنیم؟

در درجه اول برای هر داوطلب پشتیبانی و رفع اشکال دانشجو از مباحث مهم هست به خاطر همین موسسه تصمیم گرفته از طریق تلگرام به پرسش ها و ابهامات شما در خصوص آزمون ها جواب دهد و از بابت یک امتیاز مهم برای تشخیص انتخاب بهترین موسسه می باشد.

در درجه دوم پشتیبانی داوطلبین نه تنها تا ارشد بلکه تا قبولی در دانشگاه مربوطه (شهریور ماه) ادامه دارد لذا ما دانشجویان را به حال خودشان رها نمی کنیم.

در درجه سوم تعداد آزمون ها و هزینه ها را با سایر موسسات مقایسه کنید + کیفیت خدمات.

در درجه چهارم بهتر است یادآور شویم که هر داوطلبی در موسسه ما شرکت کند و در کنکور ارشد همان سال ، رتبه بیاورد می تواند به عنوان مشاور ما برای دانشجویان سال بعد انتخاب شود. (مشروط به اینکه در آزمون ها هم شرکت کند)

 

♻️ نحوه برگزاری آزمون های آزمایشی موسسه حسابداران برتر چگونه است؟ آیا آنلاین می باشد؟

بهتر است خوب به صحبت های ما دقت کنید تا جواب خیلی از سوالات شما را بدهیم. اولاً برگزاری آزمون ها آنلاین نیست. دوماً آزمون ها به صورت تلگرامی ارسال می شود ، به این صورت که ، شب پنجشنبه سوالات آزمون مربوطه برای شما در تلگرام ارسال می شود و شما صبح جمعه به مدت ۳ ساعت در منزل آزمون را برگزار می کنید. شب جمعه حل تشریحی همان آزمون برایتان ارسال می گردد و به روشی که ما به شما آموزش می دهیم درصد می گیرید و برای ما ارسال می کنید و مشاوره هر آزمون را خواهید گرفت.

نکته : آزمون ها بدون کارنامه می باشد. چون هدف ما مچ گیری از افراد نیست بلکه افزایش قدرت تست زنی داوطلب می باشد.

نکته : دروس آزمون های آزمایشی موسسه حسابداران برتر : ۱- حسابداری مالی. ۲- حسابداری صنعتی. ۳- حسابرسی. ۴- آمار و احتمالات. ۵- ریاضیات عمومی

نکته : نکته های تستی در همه آزمون ها پراکنده می باشد و همه نکته ها در یک آزمون نیست برای همین هر داوطلبی می خواهد مباحث را بهتر یاد بگیرد بهتر است همه آزمون ها را شرکت کند تا از مباحث ما جا نماند. اگر هم دیر با موسسه آشنا شدید عیبی ندارد اطلاع دهید تا آزمون های قبل را به شما بدهیم تا جا نمانید.

 

معرفی منابع کنکور ارشد حسابداری

« زبان عمومی و تخصصی »

کتاب زبان ذره بین جلد ۱ و ۲ کافی می باشد.

« حسابداری مالی »

ضریب این درس برای رشته حسابداری (۳) و برای رشته های حسابرسی و حسابداری مدیریت (۲) بوده و به دلیل ضریب بالای آن و آشنایی نسبی اکثر دانشجویان با این درس از اهمیت بالایی در آزمون برخوردار می‌باشد. این درس تحت عناوین مختلف (مباحث جاری، اصول حسابداری، حسابداری میانه، حسابداری دولتی و حسابداری پیشرفته) در طول چند ترم حدوداً در قالب ۳۲ واحد در دانشگاه‌های کشور تدریس می‌شود و تعداد سوالات آن در کنکور کارشناسی ارشد ۳۰ سؤال می باشد.

بیشتربخوانید : دانلود کتاب لقمه طلایی حسابداری مالی ویژه ارشد ۱۴۰۱// منبع ارشد حسابداری

« حسابداری صنعتی »

این درس با ضریب (۲) برای رشته های حسابداری و حسابرسی و ضریب (۳) برای رشته حسابداری مدیریت به لحاظ اهمیت قطعاً در شرایط پائین‌تری نسبت به حسابداری مالی قرار دارد. تعداد سوالات ۲۵ تست می باشد. درست است که در دوره کارشناسی حجم این درس کمتر از حسابداری مالی می‌باشد، ولی رسیدن به تسلط و مهارت برای پاسخگویی به تست‌ها در این درس کمی مشکل‌تر است و باید به روش‌های پاسخگویی تستی (که در بعضی از مسائل می‌توان از آن‌ها استفاده کرد) آشنا شد، دانشجویان باید با تمرین زیاد و مرور و تست‌زنی و آشنایی با تست‌های گوناگون در این درس به مهارت کافی برسند. تا بتوانند با توجه به مدت زمان کم آزمون به تست‌ها پاسخ دهند.

بیشتربخوانید : دانلود کتاب لقمه طلایی حسابداری صنعتی ویژه ارشد ۱۴۰۱ // منبع ارشد حسابداری

« حسابرسی »

درس حسابرسی با ضریب (۲) برای رشته های حسابداری و حسابداری مدیریت و ضریب (۳) برای رشته حسابرسی در کنکور کارشناسی ارشد حسابداری تنها درسی است که محاسبات ریاضی در آن وجود ندارد (بهتر است بگوییم محاسبات آن بسیار کم است) و تعداد سوالات آن در آزمون کارشناسی ارشد ۲۰ سؤال می باشد. به همین دلیل می‌توان آن را آسان‌ترین درس در کنکور کارشناسی ارشد به حساب آورد.

 بیشتربخوانید : دانلود کتاب لقمه طلایی حسابرسی ویژه ارشد ۱۴۰۱ // منبع ارشد حسابداری

« ریاضی و آمار »

درس ریاضی و آمار ضریب (۲) این دروس و تعداد سؤالات آن (۲۵ سؤال که ۱۵ سؤال آن مربوط به درس ریاضی عمومی و ۱۰ سؤال آن به درس آمار و احتمال اختصاص دارد) بدون شک می‌تواند این جمله را به ما تفهیم کند: «مهمترین درس در آزمون کارشناسی ارشد رشته حسابداری درس ریاضی و آمار است.»

البته همین که اکثر دانشجویان در این درس به نسبت دیگر دروس تخصصی ضعیف هستند، اهمیت این درس را دو چندان می‌کند و اگر دانشجویی در این درس به تسلط نسبی خوبی برسد، گام قابل ملاحظه‌ای در جهت قبولی خود برداشته است.

بیشتربخوانید : دانلود کتاب لقمه طلایی آمار و احتمالات ویژه ارشد ۱۴۰۱ // منبع ارشد حسابداری

بیشتربخوانید : دانلود کتاب لقمه طلایی ریاضیات عمومی ویژه ارشد ۱۴۰۱ // منبع ارشد حسابداری

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته حسابداری در دانشگاه های سراسری :

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته حسابداری متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

*************************************

برای ثبت نام در آزمون های آزمایشی کنکور ارشد حسابداری و همچنین دریافت کتاب های لقمه طلایی (منابع ارشد حسابداری) می توانید به شماره زیر پیام تلگرامی ارسال کنید : 

۰۹۱۱۷۴۱۵۲۸۷

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا